Většina Francouzů stále považuje předloňské rozšíření Evropské unie o deset nových zemí za špatný krok. V průzkumu, který si dalo v lednu udělat pařížské zastoupení Evropské komise, se tak vyslovilo 49 procent dotázaných, opačný názor mělo 47 procent.

Negativně se na rozšíření dívají především stoupenci pravice, příslušníci starší generace, méně vzdělaní lidé a obyvatelé venkova.

63 procent dotázaných v průzkumu odpovědělo, že budování jednotné Evropy má pro zaměstnanost negativní důsledky, a 65 procent řeklo totéž ohledně vývoje životních nákladů. Podle 66 procent také tento proces vychází Francii draho a podle 58 procent nepřispívá k vyšší kvalitě života.

Rozděleni zůstávají Francouzi ohledně dalšího rozšiřování EU. Polovina si myslí, že její definitivní hranice nelze pevně stanovit, 47 procent se naopak domnívá, že před jakýmkoli dalším rozšířením je stanovení hranic nutné. Skoro 70 procent si přitom myslí, že Bulharsko a Rumunsko, které se mají stát členy unie 1. ledna 2007, by do ní měly být přijaty až za několik let nebo prostě později. Z dalších potenciálních členů se dívají příznivěji na Chorvatsko než na Turecko, které už zahájilo jednání o přijetí.